Surf-Star.com Windsurfing Plaváky 23 JP HydroFoil LXT

23 JP HydroFoil LXT


23 JP HydroFoil LXT Nové


Doprava zadarmo


Ušetri
-12%


Foil


  Značka: JP Australia
  Dodanie: Na objednávku
  Záruka: 2 roky
  Modelový rok: 2023
  Kategória: Windsurfing
  Pod-kategória: Plaváky
  Typ: Foil
  Cena:

2199 €

2499 €
  Varianty produktu:
liters
ksZáruka najnižšej ceny


Zľava 5% pri prvom nákupe, s kódom SurfStar


Funkčný darček, nakúp nad 499 Eur


Bezpečná online objednávka


Rýchle doručenie

 

Popis: 23 JP HydroFoil LXT


HydroFoil LXT

VÝKONOVÝ FOILING ĽAHKO

HydroFoils od JP boli jednou z úplne prvých špecializovaných dosiek na foiling a hneď od začiatku foilovej revolúcie udával trendy. Celkový rozsah použitia a všestranná príťažlivosť prvých dvoch generácií spôsobili, že boli na trhu mimoriadne obľúbené a úspešné. Tieto dva tvary tretej generácie možno najlepšie zhrnúť ako užívateľsky prívetivé zmenšené verzie modelu 'HF Slalom 91'. Vďaka aktualizáciám boli prístupnejšie a ľahšie ovládateľné a lietajúce. Sú super pohodlné na jazdu, sú tiež efektívne a rýchle. 133 a 155 predstavujú najvyváženejšiu kombináciu užívateľskej prívetivosti JP v kombinácii so špičkovým výkonom foilu. Jazdia a ovládajú sa tak ľahko, že v roku 2022 sa s nimi profesionáli plavili na súťažiach, keď sa podmienky zhoršili.

Už predchodcovia boli skvelí a ich výkon spochybňovali iba pretekárske dizajny. Úspech a vylepšený pocit z najnovšej edície fóliových pretekárskych dosiek JP bol nepopierateľný a tvarovač Werner Gnigler chcel preniesť tieto výhody do triedy rekreačných foil dosiek a zbaviť sa všetkého nadbytočného objemu a šírky. Výsledkom je, že Hydrofoil je super pohodlný a ľahko sa plaví. V skutočnosti je ich jednoduchosť kľúčom k ich úspechu a základom neuveriteľnej rýchlosti. V porovnaní s bežným windsurfingom existuje rovnaké spojenie medzi čistým výkonom a triedou freerace: akonáhle sa slalomové dosky výrazne zlepšia alebo zrýchlia, tieto výhody sa prenesú do tvarov Super Sport.

 

Shaper Werner Gnigler hovorí: „Zostali sme verní nášmu konceptu a ponúkli sme čistú foil dosku. Sústredil som sa na to, aby bolo rýchle foilovanie jednoduché a dostupné, no stále mimoriadne vzrušujúce. Zlepšil som tak stabilitu, pohodlie a kontrolu, pretože – keď sa dostanem do vzduchu – sú to predpoklady rýchlej jazdy na všetkých tratiach.“


Detaily tvaru
Napriek tomu, že sú o niečo užšie, proporcie a rozmery dosiek zostávajú podobné ako u predchodcov. Takže – aj keď sa to nezmenilo – je dôležité spomenúť tieto zachované výhody: Krátkosť udržuje hmotnosť švihu nízku pre kontrolu, čím prispieva k celkovému vyváženému pocitu. Vo vzduchu pôsobia kompaktné trupy veľmi vyvážene a poskytujú pocit úplnej kontroly a dominancie nad foilom.
Rovnomerné rozloženie objemu ponúka skvelú stabilitu a pomáha skorému zdvihnutiu. Bonusom je, že objem v nose poskytuje dostatočný vztlak pre zdvihnutie na týchto krátkych doskách.
Veľké zmeny sa prejavia až pri bližšom pohľade a udiali sa najmä v tvaroch hrán a ich kombinácii s obrysom paluby a výrezmi.
 
 
V prednej časti sme prešli na okrúhle hrany
Úkosy, ktoré boli ochrannou známkou predchádzajúcich tvarov, sú preč. Ich zhovievavosť bola vymenená za rýchlejšiu reakciu! Zaoblené hrany dosky majú o niečo väčší objem pre ľahšie zdvihnutie a poskytujú menší odpor pri občasných dotykoch. Nespomalia, ale okamžite sa odrazia od vody, čím vás zdvihnú a v okamihu opäť letia. Celkovo sa stali efektívnejšími a rýchlejšími a poskytli ostrejší priamy pocit.
Druhá veľká zmena tvaru koľajníc sa udiala v oblasti popruhov a išla ruka v ruke s prispôsobením obrysu paluby. Predchodcovia mali plnšie koľajnice a následne plochý tvar paluby, čo bolo dobré pre vzpriamený postoj. Teraz bol objem v koľajničke znížený, čím sa získala väčšia kopula v oblasti popruhu. Výsledkom je, že členok nie je príliš natiahnutý, keď sa nakláňate von, aby ste mohli tlačiť a nakláňať trup. To tiež uľahčuje nasúvanie a vysúvanie popruhov. Výsledkom týchto zmien je, že teraz je oveľa jednoduchšie nájsť perfektný postoj a vy sa cítite úplne spojení s doskou s veľkou pákou na fóliu. Táto pridaná stabilita a prepracovaný postoj vám umožní posunúť váš výkon a naplno využiť silu plachty. S doskou môžete nielen ‚jazdiť‘, ale aj skutočne ‚pracovať‘.
 

 
Okamžite si všimnete, že výrezy sú prekvapivo veľké, približne dvojnásobne väčšie ako tie, ktoré nájdete u ich predchodcov. Tento dizajnový prvok bol prevzatý z našej výkonnostnej dosky HydroFoil Slalom. Výhoda: Menší objem a plocha vám umožní potopiť chvost pri pumpovaní s foilom. Výsledkom je ľahký a okamžitý vzlet, ako aj znížený odpor pri občasných dotykoch.
Tenký profil obmedzuje odpor pri šírení vzduchu a vytvára čo najmenší odpor, čo je pri lietaní veľmi dôležité, pretože silné poryvy neovplyvňujú orezanie dosky. Váš let bude veľmi stabilný a vyvážený.

133:
Tretia generácia tvaru, ktorý odštartoval foil trendy v JP: Je to stále najuniverzálnejšia veľkosť, ktorá pokrýva veľmi široký rozsah vetra. Vyhovuje väčšine váh a úrovní jazdcov a funguje skvele so všetkými veľkosťami plachiet okrem tých úplne najväčších a najmenších. Ideálna univerzálna veľkosť pre väčšinu jazdcov.

155:
Pôvodne bola táto veľkosť určená pre preteky vo foile. V porovnaní s čisto výkonnými doskami je objem a rozmery zmenšené na nevyhnutné maximum. Ide o zmenšenú, „freerace“, ľahko ovládateľnú a zábavnú verziu. Má tiež široký rozsah, ale je špeciálne zameraný na miesta so slabým vetrom, keď ho používajú veľkí jazdci alebo s veľkými plachtami. Vďaka väčšiemu 6-dierkovému konektoru popruhu na nohy môžete prispôsobiť svoju polohu sponky širšej škále veľkostí fólie.

Oba tvary sa dodávajú s dodatočnou stredovou podložkou. Vaša noha sa môže ideálne podoprieť o jej vyvýšený tvar, ktorý je skvelou oporou pri preklápaní a vzlietnutí – najmä pri pumpovaní. Poskytuje vám tiež návod, kam umiestniť nohy.
Samozrejme prichádzajú s JP' vystuženou fóliou-Tuttlebox.

3. generácia kombinuje prednosti triedy freeride a výkonnostnej foil dosky. Plavba s nimi je skvelá zábava a vzrušujúce, pretože lietajú závratným tempom.
Na rekreačných jazdcov zapôsobí najmä ich rýchlosť cez vietor.
Ľahkosť je základom ich výkonu! Pohodlný postoj na doske robí všetko efektívnejšie, stabilnejšie a ovládateľnejšie. Dôvera v rýchle lietanie je na týchto doskách prirodzená!
HydroFoil – prístupné tempo fólie a zábava pre každého.


1. Freeride a súťažný dizajn orientovaný na výkon

2. „freerace“ s nižším objemom: ľahko ovládateľná a zábavná verzia vysoko výkonnej hydrofoilovej slalomky

3. Veľmi veľké zadné výrezy znižujú odpor v prípade dotyku

4. Okrúhle hrany s definovanou líniou pre menší odpor a okamžitý odraz od vody

5. Dokonalá rovnováha medzi výkonom a užívateľskou prívetivosťou pri foilingu

6. Tenký profil obmedzuje odpor vzduchu, aby sa zaistila stabilita a rovnováha

 
Podobné produkty v tejto sekcii:

23 Starboard Futura Carbon Sandwich Nové

23 Starboard Futura Carbon Sandwich  

2649 €Doprava zadarmo
Freeride, model 2023
23 RRD H-FIRE PRO Akcia

23 RRD H-FIRE PRO  
2399 €
2499 €


Doprava zadarmo


Ušetri
-4%
Foil, model 2023
23 JP Freestyle Wave PRO Nové

23 JP Freestyle Wave PRO  
2299 €
2699 €


Doprava zadarmo


Ušetri
-15%
Freestyle Wave, model 2023

Fanatic - Foil board Sky Sup WS 2022  
1302 €
1628 €


Doprava zadarmo


Ušetri
-20%
Foil, model 2022
Fanatic - Gecko LTD - 2022 Výpredaj

Fanatic - Gecko LTD - 2022  
1722 €
2240 €


Doprava zadarmo


Ušetri
-23%
Freeride, model 2022
23 Starboard Futura Wood Sandwich Nové

23 Starboard Futura Wood Sandwich  

2399 €Doprava zadarmo
Freeride, model 2023